Akciğer Kanserinde Radyasyon Onkolojisi
 

Radyasyon Onkolojisi

Radyoterapi tedavisi ile kanser hücrelerinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Tüm kanser hastalarının yüzde 70’i tedavinin herhangi bir aşamasında radyoterapiye gereksinim duymaktadır.

Liv Hospital Kanser Merkezi’nde bireyselleştirilmiş kanser tedavisi ile kişiye özel tedavi yaklaşımı benimseniyor. Radyoterapi yöntemi, kanser tedavisinde tek başına uygulanabildiği gibi cerrahi öncesi veya sonrasında kemoterapiyle birlikte ya da ardışık olarak da uygulanabilmektedir.
 

Sağlam Dokularda Maksimum Korunma

Liv Hospital Radyoterapi Onkolojisi Bölümü’nde, en son radyoterapi tedavi teknolojilerinden biri olan, True-BeamSTx kullanılmaktadır.

TrueBeamSTx ile tedavi sırasında görüntüleme ile tümöre istenilen yoğunlukta hızlı doz uygulaması yapılabilmektedir. Bu işlem yapılırken çevredeki sağlam dokularda maksimum korunma sağlanmaktadır.

Senkronize hareket özelliği sayesinde akciğer, meme, prostat ve spinal bölge kanserlerinin tedavisinde tercih edilen TrueBeamSTx ; Liv Hospital Radyoterapi Onkolojisi Kliniği’nde radyoterapi gerektiren tüm kanser türlerinin tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

 
Adsız
 

Radyoterapide TrueBeam Stx Cihazının Üstünlükleri

İleri teknolojisi ile hastaların tedavi öncesi hazırlık süresini kısaltır.
Yüksek doz hızı sayesinde tedavi sürelerini anlamlı derecede kısaltır.
Tedavinin kısa sürmesi nedeniyle tümör hareketinden kaynaklanan olumsuzluklar en aza indirilir.
Tüm bu avantajlar sayesinde tümörde hedefe yönelik ışınlama yapılır. Bu özelliği sağlam dokuların zarar görmesini engeller.

İzlemek için tıklayınız;

Akciğer Kanserlerinde Radyoterapi Uygulamaları

Radyasyon Onkolojisinde Son Gelişmeler